Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>A=Шевченко О.В.$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 12
Представлено документи з 1 до 12

      
1.

Шевченко О.В. 
Акустооптичний метод підвищення швидкодії кореляційно-екстремальних систем самонаведення: автореф. дис... канд. техн. наук: 20.02.11 / О.В. Шевченко ; Центр. НДІ навігації і упр. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Вперше розроблено метод підвищення швидкодії акустооптичних процесорів, характерною особливістю якого є перенесення ряду обчислювальних операцій з детекторної області обчислювача в область взаємодії світла з ультразвуковими хвилями шляхом одночасного використання брегівських резонансів першого та другого порядку за кратних значень ультразвукових хвиль. Запропоновано рішення задачі дифракції світла на двох ультразвукових хвилях, що відрізняються частотою, для випадку реалізації першого або другого брегівського резонансу з метою підвищення швидкодії акустооптичних (АО) цифрових процесорів за умови взаємодії світла з ультразвуком. Вперше одержано аналітичні вирази для оцінки впливу геометрії АО взаємодії на дифракційну ефективність другого порядку брегівської дифракції. Виявлено, що складові другого порядку дифракції більшою мірою, ніж перші, залежать від величини кутової розходженості світлового та ультразвукового пучків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц501.1-91 + Ц801-91 +
Шифр НБУВ: РА352671

Рубрики:

      
2.

Шевченко О.В. 
Вплив сполук важких металів на перебіг фітовірусної інфекції в модельних системах: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.06 / О.В. Шевченко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2004. — 21 с.: рис. — укp.

Встановлено, що наявність у грунті важких металів у високих концентраціях може призводити до більш суворих симптоматичних проявів вірусного інфікування рослин і сприяє розвитку процесу накопичення рослинами вірусів. Зазначено, що за дуже високих концентрацій важких металів у грунті відбувається пригнічення утворення вірус-індукованих включень в інфікованих рослинах. Доведено, що за сумісного впливу вірусної інфекції та важких металів відсутній синергічний або адитивний ефект щодо вмісту сумарного хлорофілу та співвідношення концентрацій хлорофілу a до хлорофілу b в рослинах у порівнянні з окремою дією кожного з даних факторів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П478.29 тютюнова мозаїка + П478.29 х-вірус картоплі +
Шифр НБУВ: РА329744

Рубрики:

      
3.

Шевченко О.В. 
Діаграми стану систем оксидів цирконію та гафнію з оксидами рідкісноземельних елементів як фізико-хімічна основа створення нових матеріалів: автореф. дис... д-ра хім. наук: 02.00.04 / О.В. Шевченко ; Ін-т пробл. матеріалознавства ім. І.М.Францевича. — К., 2007. — 41 с. — укp.

Наведено результати дослідження фазових рівноваг у системах, утворених оксидами цирконію та гафнію з оксидами рідкісноземельних елементів, з використанням розробленого комплексу високотемпературних фізико-хімічних методик. Виявлено загальні закономірності зміни типу бінарних діаграм стану вивчених систем залежно від зміни порядкового номеру лантаноїдів. Встановлено, що топологія діаграм стану потрійних систем визначається особливостями будови обмежуючих бінарних систем. Одержані результати дослідження 2- і 3-компонентних діаграм стану є науковою основою створення керамічних матеріалів для промисловості та медицини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г534.523.1 +
Шифр НБУВ: РА353806

Рубрики:

      
4.

Шевченко О.В. 
Композиційні плазмові покриття на основі порошків валкових чавунів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.03.06 / О.В. Шевченко ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2004. — 20 с. — укp.

Створено технологію плазмового напилювання зносостійких покриттів економнолегованими матеріалами на основі порошків з відходів механічної обробки валкових чавунів. Досліджено структуру та морфологію порошків зі шламів валкових чавунів і встановлено їх технологічну придатність для газотермічного напилювання зносостійких покриттів без додаткового подрібнення. Виялено неоднорідність порошків зі шламів хромонікелевих валкових чавунів за хімічним складом та структурою. Запропоновано їх визначення як механічної суміші частинок з різним змістом і морфологією карбідних фаз. Вперше враховано вплив структурної неоднорідності чавунних порошків на умови їх плазмового нагрівання, а також структуру та фазовий склад покриттів. Виявлено принципові розбіжності у формуванні структури плазмових покриттів, напилених порошками високохромистих чавунів та їх механічними сумішами з порошком міді. Вперше досліджено триботехнічні характеристики композиційних плазмових покриттів з механічних сумішей порошків валкових чавунів з порошками нікелевого сплаву, що самофлюсуються, і міді.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К663.033.057.2-18 + К722.521.204.209 +
Шифр НБУВ: РА334207

Рубрики:

      
5.

Шевченко О.В. 
Методи добування тематичної інформації з глобальної мережі на основі агентного підходу: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.05.03 / О.В. Шевченко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 19 с. — укp.

Розроблено сучасні методи представлення та пошуку тематичної інформації з глобальної мержі на базі агентного підходу. Запропоновано нові методи обслуговування агентами запитів користувачів і побудовано архітектуру й алгоритми інформаційного агента, спрямовані на формування індексів тематичних документів, їх фільтрацію та модифікацію вузлів дерева посилань новими оцінками імовірності документів і вагами їх термів. Розроблено алгоритм брокера для керування маршрутизацією й обслуговуванням черги запитів, обчислення вартості доставки результатів пошуку користувачу для оцінки якості та точності одержаної послуги. За допомогою технології NET створено програмні прототипи та проведено експериментальне випробування запропонованих алгоритмів інформаційного агента й агента-брокера.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.312.1 +
Шифр НБУВ: РА349589

Рубрики:
  

      
6.

Шевченко О.В. 
Національна ідентифікація у становленні Я-образу особистості: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / О.В. Шевченко ; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка АПН України. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Визначено психологічні особливості формування національної ідентичності у процесі становлення Я-образу особистості. Виявлено чинники, що впливають на усвідомлення школярами та студентами своєї належності до певної етнонаціональної спільноти за сучасних умов становлення української державності. Показано значення національної ідентичності як важливої складової процесу становлення Я-образу особистості та характерного показника рівня розвитку її національної самосвідомості. Виявлено регіональні відмінності у формуванні національної ідентичності сучасної молоді та зроблено висновок про нерівномірність і неоднозначність даного процесу за змістом та якістю. Доведено, що найсуттєвішим чинником успішного становлення національної ідентичності особистості є формування системи знань та уявлень про етнонаціональні феномени.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю952.2-734 + Ф512 +
Шифр НБУВ: РА334676

Рубрики:

      
7.

Шевченко О.В. 
Організаційно-економічний механізм управління податковими зобов'язаннями підприємства: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / О.В. Шевченко ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2006. — 20 с.: рис. — укp.

Визначено необхідні та достатні ознаки податкових платежів, з урахуванням яких розвинуто методологічне обгрунтування суті категорії "податкові зобов'язання підприємств" як об'єкту управління. На базі теоретичного узагальнення та синтезу існуючого інструментального апарату податкового менеджменту запропоновано концепцію формування організаційно-економічного механізму управління податковими зобов'язаннями підприємства. З урахуванням особливостей формування та використання податкової інформації розвинуто комплексний підхід до формування системи аналітичних показників фінансової та податкової складової господарської діяльності підприємства. З використанням методів системної динаміки й існуючих інструментів управління обіговими коштами розроблено імітаційну модель управління податковим кредитом підприємства. З урахуванням особливостей управління витратами підприємства та фінансовими потоками запропоновано інструменти й алгоритм розробки бюджету його податкових платежів. З урахуванням особливостей формування та використання податкової інформації розвинуто комплексний підхід до формування системи аналітичних показників фінансової та податкової складової господарської діяльності підприємства. Наведено вимоги та з'ясовано особливості побудови автоматизованої системи інформаційного забезпечення процесів управління фінансовими ресурсами підприємства на базі загальних принципів теорії прийняття управлінських рішень і особливостей реалізації податкового механізму в Україні. Синтезовано організаційно-економічний механізм управління податковими зобов'язаннями окремих підприємств України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.413.3 + У9(4УКР)290-93-21 +
Шифр НБУВ: РА347971

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Шевченко О.В. 
Паралельно-ієрархічні методи передачі та обробки інформації у автоматизованій геоінформаційно-енергетичній системі: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / О.В. Шевченко ; НАН України. Держ. НДІ інформ. інфраструктури. — Л., 2007. — 20 с. — укp.

Запропоновано принципи створення автоматизованої геоінформаційно-енергетичної системи (АГІЕС) на базі оптико-електроніки. Одержано дві спеціалізовані моделі АГІЕС та розроблено їх структурну й архітектурну організацію відповідно до призначення, що надають можливість об'єднання до єдиного універсального інформаційно-енергетичного простору різних баз знань, виконання швидкісного та якісного обміну інформацією та забезпечення необхідною енергією, а також розширення області застосування та функціональних можливостей. Для АГІЕС запропоновано модифікованй метод Q-перетворення, що дає змогу підвищити завадостійкість на 11 %. Для його реалізації розроблено алгоритм і програмну реалізацію, а також проаналізовано завадостійкість методу за дії шумових завад різного розподілу. Модифіковано метод паралельного векторно-матричного множення як перспективний метод обробки інформації в АГІЕС. Розроблено структурну модель паралельного векторно-матричного помножувача на базі цього методу, що характеризується підвищенням на порядок обчислювальної продуктивності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З27-05 + З889.71 +
Шифр НБУВ: РА349845

Рубрики:

      
9.

Шевченко О.В. 
Роль держави у трансформації економіки регіонів України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / О.В. Шевченко ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Визначено основні складові механізму узгодження територіальних і національних інтересів у транзитний період. Обгрунтовано нові методологічні підходи до здійснення державної регіональної політики. Розкрито принципи розподілу повноважень між органами влади та самоврядування. Визначено шляхи подальшого розвитку місцевого самоврядування в Україні. Наведено рекомендації щодо реформування форм власності, здійснення івестиційного процесу на регіональному рівні. Теоретично доведено можливості змін у місцевому бюджетному процесі. Запропоновано шляхи досягнення на регіональному рівні основної мети регіональних перетворень - створення соціально орієнтованої економіки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)0
Шифр НБУВ: РА317303 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Шевченко О.В. 
Теорія інструментального оснащення з пружними напрямними та орієнтованою жорсткістю для токарної обробки: автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.03.01 / О.В. Шевченко ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2007. — 36 с. — укp.

Наведено результати досліджень, за якими створено теорію та засади проектування інструментального оснащення з пружними напрямними й орієнтованою жорсткістю, використання якого для мікрорегулювання різального інструмента, дроблення стружки під час процесу різання та зменшення інтенсивності автоколивань підвищує ефективність токарної обробки. Теорія дозволяє визначити умови підвищення вібростійкості обробки нежорстким інструментальним оснащенням та передбачає урахування впливу орієнтації головних осей жорсткості оснащення у пружній підсистемі різець - супорт, забезпечення відповідного положення головних осей жорсткості даної підсистеми відносно напряму дії сили різання та рекомендованого співвідношення жорсткостей оснащення за цими осями. З використанням результатів теоретичних і експериментальних досліджень токарно-револьверних верстатів за показниками якості побудовано комплексну математичну модель замкненої системи верстатів, у якій як одного з вихідних параметрів одержано функцію формоутворення, що дозволяє оцінити вплив параметрів інструментального оснащення з орієнтованими пружними напрямними осями жорсткості на процес формоутворення під час точіння та установити умови вібростійкої токарної обробки нежорстким інструментальним оснащенням. Створено методику проектування та розроблено ефективні конструкції інструментального оснащення з пружними напрямними для різного технологічного призначення під час токарної обробки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К632-5-02 + К632-5-02
Шифр НБУВ: РА353037

Рубрики:

      
11.

Шевченко О.В. 
Удосконалення складу та технології наплавлення порошковою плющенкою деталей металургійного обладнання: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.03.06 / О.В. Шевченко ; Приазов. держ. техн. ун-т. — Мариуполь, 2009. — 20 с. — укp.

Вперше розроблено комплексну математичну модель напружено-деформованого стану порошкової плющенки у процесі її виготовлення, в якій враховано реальний характер розподілу геометричних параметрів, механічні властивості й умови контактного тертя по довжині осередку деформації. Показано, що реалізація даної моделі дозволяє визначити енергосилові параметри процесу за заданих значень щільності осердя та заданих розмірів порошкової плющенки. Вперше встановлено, що нанесення на внутрішню поверхню оболонки гідрофобного компонента, який містить вуглець, підвищує корозійну стійкість фероскладових компонентів до 68,2 - 68,9 %, знижує гігроскопічність шихти до 2,7 %, підвищує ступінь ущільнення осердя на 8 - 12 %. Удосконалено спосіб оцінювання зварювально-технологічних властивостей порошкових електродів (патент України 19256), в якому враховано зовнішні механічні збурювання, що вносяться у вихідний стан системи оболонка - осердя. Показано, що даний спосіб дозволяє об'єктивно оцінити якість порошкової плющенки, яку виготовлено з різними енергосиловими параметрами та технологічними схемами. Удосконалено математичну модель комплексного легування наплавленого металу через осердя порошкової плющенки, за допомогою якої оптимізовано склад газошлакотвірної частини шихти порошкової плющенки для наплавлення деталей металургійного обладнання, який забезпечує мінімальні втрати легуючих елементів: 25 - 30 % карбонатно-сільової суміші, 40 - 50 % перовскітового концентрату за загальної кількості газошлакотвірних компонентів у плющенці не більше 8 - 10 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К722.301.5 +
Шифр НБУВ: РА367306

Рубрики:

      
12.

Шевченко О.В. 
Фізичний розвиток учнів допоміжної школи засобами художньої гімнастики: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.03 / О.В. Шевченко ; Ін-т дефектології АПН України. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Проаналізовано результати теоретичного й експериментального дослідження фізичного розвитку учнів допоміжної школи засобами художньої гімнастики. Висвітлено специфічні особливості розвитку дітей з психофізичними вадами. Зазначено, що художня гімнастика відповідає особливостям жіночої моторики, здатності до виконання м'яких, гнучких рухів, широкий діапазон яких дозволяє застосовувати їх у роботі з дітьми. На підставі проведеного обстеження фізичного розвитку дівчаток допоміжної школи здійснено їх відбір для занять з художньої гімнастики. Доведено високу ефективність запропонованої педагогічної системи формування гімнастичних дій у позакласній гуртковій роботі. Розроблено методичні рекомендації щодо організації та запровадження цього виду діяльності у допоміжній школі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч435.241.6
Шифр НБУВ: РА315549 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського